SG73P2BTTD3R32F
Manufacturer:
KOA Speer
Mfr.Part #:
SG73P2BTTD3R32F
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 3.32 Ω 1 % 333 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.7 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance3.32 Ω
Power Rating333 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C
PackagingReel
RoHSCompliant
Output Current1.4 A